Dzienniczek rozwoju mojej córki/ mojego syna - Fizjoterapia Dziecięca u pacjenta w domu - 507 801 675

ICPI
ICPI Aleksandra Koziorowska
Przejdź do treści
Dzienniczek rozwoju mojej córki/ mojego syna
Od 11 lat pomagam dzieciom z niepełnosprawnością.  Szczególnie są to dzieci z trudnościami neurologicznymi i ze sprzężoną niepełnosprawnością.Podążanie za ich potrzebami kształtuje moją drogę rozwoju zawodowego. Uczyłam się i zbierałam doświadczenie u wielu specjalistów w wielu kierunkach.Dzisiaj już wiem, że pomocy nie potrzebują tylko moi pacjenci,  lecz całe rodziny.   Dlatego moje obecne i przyszłe działania kieruje dodatkowo na wsparcie rodziców, a tym samym jeszcze większe otoczenie opieką i zrozumieniem moich podopiecznych.

Strategicznie patrząc na to wyzwanie, postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie rodzic będzie mógł zapisywać swoje oczekiwania i wszystkie informacje o swoim dziecku.   I z taką myślą powstał   “Dzienniczek Rozwoju mojej córki i mojego syna”. Uważam, że dokument ten umożliwia  rodzicom  w pełni świadomie uczestniczyć w rozwoju swojego dziecka, które jest pod opieką wielu specjalistów. Podkreśla ich obecność i decyzyjność w rozwoju ich własnego dziecka.

Pozwala rodzicom spojrzeć na swoje dziecko w długiej perspektywie czasu, gdzie wcześniej często ich działania wsparte emocjami nie pozwalały im spokojnie rozważać różne warianty terapii, czy wsparcia. Teraz mogą samodzielnie w domu analizować i planować wsparcie swojego dziecka.
Dzienniczek zawiera część poświęconą oczekiwaniom i celom, jakie rodzic ma w głowie dla swojego dziecka. Może tutaj zapisywać wszystkie zauważone postępy oraz fakty, które wskażą, co można byłoby zmienić w opiece dziecka tak, aby się one pojawiły. Jest też miejsce na comiesięczne podsumowanie i zastanowienie się jakie działanie miało wpływ na jaki postęp. W ten sposób Dzienniczek stanowi  bazę do budowania relacji pomiędzy rodzicami a specjalistami. Dzięki informacjom zawartym  tutaj,  rozmowy rodziców, oraz rozmowy rodziców ze specjalistami o wsparciu dziecka są konstruktywne i prowadzą do wspólnego rozwiązania.

Druga część Dzienniczka pozwala zauważyć i zastanowić się jak wygląda dzień/ tydzień Państwa  dziecka. Czy jest w życiu  dziecka czas na zabawę i  jaką zabawę?  Kiedy  dziecko ma czas na odpoczynek, wspólne spędzanie czasu, wspólne śmianie się i baraszkowanie? Państwo i ja wiem, że jest to czas bardzo ważny i potrzebny .... choćby i dlatego, aby dziecko mogło wykorzystać to czego nauczyło się podczas terapii. Aby mogło pochwalić się przed rodzicem swoimi osiągnięciami i oczywiście uzyskać pochwałę z ust najważniejszej dla siebie osoby — mamy i taty.

Ostatnie punkty zamieszczone w Dzienniczku są głównie z Państwa — rodzica  inicjatywy i pomagają organizacyjnie wesprzeć Państwa życie. Jest tutaj miejsce na: informacje o przebiegu współpracy ze specjalistami, kontakty do specjalistów, którzy pomagają  opiekować się moją córką/ synem; państwa  pytania do specjalistów itp.

Wprowadzając dzienniczek, podkreślam moją wizję  strategicznego  podejścia do terapii dziecka oraz zauważam jeszcze raz, że globalne patrzenie na rozwój dziecka jest w  pracy fizjoterapeuty pediatrycznego bardzo ważną umiejętnością, najlepszą dla dziecka. Spojrzenie holistyczne na dziecko, nie tylko w ramach  zajęć, przybliża  do sukcesu – jakim jest szczęście, uśmiech dziecka  oraz  spokój ducha rodziców.

Dzienniczek jest punktem wyjścia także do rozmawiania, transparentnej  komunikacji   pomiędzy specjalistami opiekującymi się dzieckiem. Patrzenia i zauważania innych specjalistów w tym fizjoterapeutów oraz synchronizowania  pracy dla  wspólnego celu – rozwoju dziecka. Dziecka uśmiechniętego, pełnego energii do zabawy i wykorzystywania swojego potencjału, a nie zmęczonego, niewyspanego i zapłakanego, dla którego życiem jest terapia.

Dzienniczek został wprowadzony w życie moich klientów, w lipcu 2020  i już inspiruje mnie do dalszych działań, które mam zaplanowane na ten rok oraz kolejne lata.
Międzynarodowy Instytut
Fizjoterapii Dziecięcej Sp. z o.o.

Aleksandra Koziorowska
Tel. 507 801 675
E-mail: biuro@icpi.pl
Międzynarodowy Instytut Fizjoterapii Dziecięcej Sp. z o.o.
mgr Aleksandra Koziorowska
tel. 507 801 675
e-mail: biuro@icpi.pl
ICPI
Międzynarodowy Instytut
Fizjoterapii Dziecięcej Sp. z o.o.
mgr Aleksandra Koziorowska
tel. 507 801 675
e-mail: biuro@icpi.pl
Międzynarodowy Instytut
Fizjoterapii Dziecięcej Sp. z o.o.
mgr Aleksandra Koziorowska
tel. 507 801 675
e-mail: biuro@icpi.pl
Wróć do spisu treści